Lato zbliża się już wielkimi krokami. A ty wciąż nie czujesz się gotowa na założenie letnich ubrań? A może planujesz wyjazd na wakacje nad morze lub do ciepłych krajów i zastanawiasz się, co powinnaś ze sobą zabrać? W tym artykule dowiesz się, jak w krótkim czasie uszykować się na założenie krótkich spodenek czy sukienki i jakie kosmetyki na lato dołączyć do codziennej pielęgnacji.

Szybka i efektywna depilacja

Prawdą jest, że zimą, kiedy nosimy na sobie grube ubrania, wiele z nas dba o siebie mniej niż latem. Zatem, kiedy przychodzi zmiana temperatury, nagle okazuje się, że nie jesteśmy przygotowane na odsłonienie naszych nóg. Ponadto, usuwanie włosków często kojarzy się z czasochłonnym zajęciem, którego efektywność trwa bardzo krótko. Z reguły musimy powtarzać tę czynność już po dwóch dniach, co wcale nie jest korzystne dla naszej skóry. Częste używanie maszynek do golenia ją podrażnia i z czasem może doprowadzić do jej uszkodzenia. Istnieje zatem jakaś wygodna i mniej inwazyjna alternatywa? Oczywiście, że tak. Kremy do depilacji okazują się być idealnym rozwiązaniem. Po nałożeniu na skórę należy zostawić je od trzech do pięciu minut. Łagodnie i bezboleśnie usuwają nawet najkrótsze włoski. Depilacja jest szybka i niesłychanie skuteczna. Pozostawiają skórę intensywnie nawilżoną, gładką i miękką. I to wszystko przy minimalnym wysiłku.

Kosmetyki na lato niezbędne na wyjazd i na co dzień

Zaopatrzenie się w balsamy do opalania powinno być twoim priorytetem. Dlaczego? Otóż, większości z nas lato kojarzy się z muśniętą słońcem, piękną skórą. Jednakże, często po godzinach spędzonych na słońcu efekt jest wręcz odwrotny: staje się ona podrażniona i zaczerwieniona. Efekt ten jest skutkiem ekspozycji na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Ma ono negatywny wpływ na nasze zdrowie w późniejszych latach. Zatem, postaraj się, aby aplikacja mleczka do opalania stało się twoim codziennym rytuałem. Zawierają one filtry UVA i UVB oraz zapobiegają konsekwencjom działania promieniowania podczerwonego IR-A. Jeżeli wybierasz się na plażę wybierz te wodoodporne, zapewnią one ochronę nawet podczas długich kąpieli. I pamiętaj, że należy ponownie zaaplikować kremy do opalania co dwie godziny lub po wyjściu z wody i wytarciu ręcznikiem. Zatem, nie zwlekaj! Przygotuj się na lato już teraz!