Staranny manicure to często niezbędny element wykończenia stylizacji, a na codzień- po prostu manifestacja naszego stylu. Niekoniecznie kolorowy, ale wykonany z precyzją, przyciąga wzrok i wzbudza zainteresowanie. Trendy w stylizacji paznokci zmieniają się w zależności od sezonu oraz tendencji w modzie. To samo dotyczy kolorów, cieszących się największą popularnością- każdy sezon przynosi nowe propozycje, które są podchwytywane (lub nie) przez entuzjastki kolorowych paznokci. Tak też jest w obecnym roku.

Kolory, które królują na wybiegach, szybko pojawiają się również jako trend w koloryzacji paznokci. Modne stylizacje paznokci w 2020 roku opierają się na głównie na odcieniach jasnego błękitu i fioletu. Kolor lawendowy, śliwkowy, jagodowy- to wszystko wariacje na temat królującego od kilku miesięcy fioletu. Do niego dołączył właśnie pastelowy błękit, w wariancie z połyskiem i matowym. Ten drugi pięknie prezentuje się na idealnie wypielęgnowanych paznokciach i wymaga też bardzo starannego nałożenia, ale niewątpliwie efekt wart jest zachodu.

Do łask wraca też lakier do paznokci w kolorze perłowym, cieszący się ogromną popularnością również wśród instagramowych influencerek.

Jednocześnie bardzo popularny ponownie staje się kultowy kiedyś french manicure, tyle tylko, że nie w klasycznej wersji kolorystycznej, i w innym, niż znany kiedyś, układzie graficznym- z paskiem z boku, pośrodku lub na dole.

Mile widziane są wszelkie naklejki, printy geometryczne i wzory zwierzęce- wszystko to buduje barwny eklektyzm. Niejako w kontrze do tych ciekawych nowości dużą rolę w stylizacjach paznokci odgrywają też klasyczne kolory, z głęboką czerwienią na czele. Jest to trend ponadczasowy, podlegający tylko nieznacznym sezonowym modyfikacjom. W tym sezonie czerwień jest przełamana odcieniem karmelowym, co daje jednocześnie bardzo ciepły, ale też elegancki efekt na paznokciach. Jednak te z nas, które pozostają wiernie klasycznemu odcieniowi głębokiej czerwieni, nadal mogą dumnie nosić na paznokciach swój ulubiony kołor, pozostając w zgodzie z aktualnymi trendami.