• Serum/Maska do rąk

Pielęgnacja skóry rąk może być dość trudna. Przyczyn tego jest kilka. Przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że skóra na dłoniach jest niemal zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, przez co jest ona słabo chroniona przed wysuszeniem i zwiotczeniem. Fatalnie na jej kondycję wpływa także częste używanie środków do dezynfekcji i różnych detergentów. Co robić, gdy krem do rąk już nie wystarcza?

Serum do rąk, czyli silny koncentrat składników pielęgnacyjnych

Gdy dłonie są szorstkie i nieprzyjemnie suche oraz zaczerwienione, przestają prezentować się atrakcyjnie. Nikt też nie czuje się komfortowo, gdy skóra rąk straciła elastyczność i zaczyna pękać. Aby uniknąć zniszczenia i przedwczesnego starzenia się dłoni, warto zadbać o ich kompleksową pielęgnację. Gdy po nałożeniu kremu na ręce, wciąż odczuwa się nieprzyjemnie napięcie skóry, należy rozszerzyć rytuał pielęgnacyjny. Jednym z produktów, które są wskazane w takiej sytuacji, jest serum do rąk. Taki kosmetyk jest bardzo bogaty w substancje nawilżające, odżywcze, łagodzące i wygładzające skórę dłoni. Serum szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy na dłoniach. Zamiast tego, otula je delikatnym ochronnym filmem. 

Maska do rąk - odżywcze ukojenie 

Gdy można pozwolić sobie na dłuższą chwilę relaksu, najlepiej zdecydować się na nałożenie na dłonie właśnie tego produktu. Maska do rąk na ogół ma gęstszą konsystencję i nieco wolniej się wchłania niż serum czy krem. Trzeba jednak podkreślić, że właśnie dzięki temu kosmetykowi skóra doznaje wyraźnego ukojenia na dłużej. Substancje zmiękczające i odżywcze zawarte w maskach tego typu przenikają do głębokich warstw skóry, co sprawia, że jej stan widocznie poprawia się, nawet jeśli jest bardzo zniszczona. 

Można też zdecydować się na produkt łączący cechy serum i maski. Sklep Drogeriadlaciebie.pl to miejsce, w którym każdy znajdzie preparaty idealnie trafiające w jego potrzeby. W tym miejscu dostępne są jedynie sprawdzone i skuteczne kosmetyki do pielęgnacji dłoni.

  • Parametry