• STOPY-DŁONIE

Wysuszona i szorstka skóra dłoni lub stóp może naprawdę irytować i powodować uczucie dyskomfortu. Niestety te części ciała są szczególnie narażone na to, by stracić atrakcyjny wygląd. Mówi się, że dłonie są naszą wizytówką, ale latem również stopy są bardzo wyeksponowane. Dzięki produktom znajdującym się w naszym asortymencie, szybko zapomnisz o spierzchniętych dłoniach i popękanych piętach.

Pielęgnuj swoje dłonie codzienne

Skóra wierzchu dłoni jest cienka i niemal całkiem pozbawiona tkanki podskórnej, która zbudowana jest przede wszystkim z komórek tłuszczowych. Dlatego łatwo ją przesuszyć i podrażnić, ponadto szybko się starzeje. Kremy i balsamy do rąk są niezbędne do tego, by zapewnić delikatnej skórze rąk odpowiedni stopień nawilżenia i odżywienia, a także regenerację. Warto podkreślić, że zimą, przed wyjściem z domu, powinno się używać kremów lub masła, które natłuszczą ręce i pozostawią na nich ochronny film. Z kolei przebywając w domu i latem najlepiej stosować lżejsze preparaty silnie nawilżające i szybko się wchłaniające. Na mocno zniszczone dłonie najlepsze są jednak nieco cięższe preparaty, bogate w roślinne olejki - zaleca się stosować je na noc. 

Na wygląd stóp pracujesz przez cały rok

Wiele osób dopiero na wiosnę zaczyna intensywniej dbać o swoje stopy, by przygotować je na odsłonięcie w sandałach lub japonkach. Jednak często okazuje się, że stopy są mocno wysuszone, a skóra na piętach stała się zrogowaciała i popękana. Trzeba pamiętać o tym, że tylko systematyczne, codzienne nakładanie na stopy specjalnie opracowanych kremów pozwala na to, by latem, a także przez cały rok w warunkach domowych, pokazywać się z odsłoniętymi piętami bez kompleksów. Co ważne, kremy do stóp zawierają nie tylko składniki nawilżające, zmiękczające i odżywiające, ale także substancje antybakteryjne i przeciwgrzybicze. 

Kosmetyki do dłoni i stóp poprawiają wygląd skóry i zazwyczaj przynoszą jej natychmiastowe ukojenie. Trudno sobie bez nich wyobrazić codzienną pielęgnację ciała!

  • Parametry