• Peelingi, scruby do ciała

Peeling do ciała to kosmetyk, który wciąż jest niedoceniany przez wiele kobiet. A przecież używając go raz na jakiś czas, zapewniamy swojej skórze odnowę i piękniejszy wygląd. Nie trzeba dużych inwestycji, by zaopatrzyć się w peeling, który może przecież wystarczyć na kilka miesięcy. Jak zatem działają te produkty i czym kierować się podczas zakupów?

Dlaczego warto użyć peelingu do ciała?

Podstawowym działaniem tych kosmetyków jest złuszczanie martwego naskórka. Po ich użyciu obumarłe komórki zostaną usunięte, a co za tym idzie, odsłonięta zostanie ładniejsza, zdrowiej wyglądająca, gładka skóra. Wspomaganie procesu usuwania obumarłego naskórka sprzyja nie tylko zachowaniu atrakcyjnego wyglądu skóry, ale także przyczynia się do utrzymania jej zdrowia. Peelingi do ciała nadają skórze jedwabistą gładkość i pozostawiają ją bardziej miękką i przyjemną w dotyku. Ponadto nadają skórze większą elastyczność i jędrność oraz poprawiają jej koloryt. Robiąc peeling całego ciała, usprawniamy też krążenie. Zaleca się stosowanie peelingu przed depilacją - dzięki niemu łatwiej później usunąć zbędne owłosienie. Bardzo dobrze sprawdzają się w tym przypadku peelingi kawowe, które mają też szczególnie odczuwalne działanie detoksykujące.

Czy należy dobierać peeling do swojego typu skóry?

Drobnoziarniste peelingi do ciała o dość łagodnym działaniu są produktem, po który można sięgać niezależnie od rodzaju skóry. Warto przy tym zaznaczyć, że osoby z przetłuszczającą się skórą na ciele i widocznymi zaskórnikami, bardziej skorzystają ze stosowania peelingu gruboziarnistego. Jeśli skóra jest gruba i nie ma skłonności do podrażnień, a przy tym nie widać na niej pękniętych naczynek, to idealnie sprawdzi się scrub do ciała. Ten kosmetyk zawierać może cukier, sól morską lub na przykład zmielone łupinki orzechów albo muszli i wyróżnia go to, że zapewnia intensywny efekt i wspomaga redukcję cellulitu. 

Na koniec trzeba wspomnieć o jeszcze jednej zalecie peelingów do ciała - nadają one skórze piękny zapach!

  • Parametry